Η Χάιδω Αλεξάνδρου είναι 60 χρονών και κατάγεται από την κατεχόμενη επαρχία Κερύνειας. Τα τελευταία 18 χρόνια κατοικεί στην Λακατάμεια. Είναι μητέρα τριών κοριτσιών και οικοκυρά. Είναι μέλος του Κινήματος Οικολόγων εδώ και πολλά χρόνια.
Η Χάιδω Αλεξάνδρου είναι 60 χρονών και κατάγεται από την κατεχόμενη επαρχία Κερύνειας. Τα τελευταία 18 χρόνια κατοικεί στην Λακατάμεια. Είναι μητέρα τριών κοριτσιών και οικοκυρά. Είναι μέλος του Κινήματος Οικολόγων εδώ και πολλά χρόνια.