Με επιστολή του προς τους Δημάρχους της επαρχίας Πάφου, ο Πρόεδρος του Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών αναφέρεται στο θέμα της μη λειτουργίας Λαϊκής Αγοράς στις περιοχές της Πάφου.
Συγκεκριμένα ο κ. Γιώργος Περδίκης ερωτά πως είναι δυνατό οι αγρότες της επαρχίας Πάφου να αναγκάζονται να ταξιδεύουν ως τη Λεμεσό ή ακόμα και τη Λευκωσία για να μπορέσουν να πωλήσουν τα προϊόντα τους στις Λαϊκές Αγορές, ενώ μάλιστα η Επαρχία Πάφου διαθέτει πλήθος παραγωγών αγροτικών προϊόντων.
Ζητά λοιπόν, την άμεση διευθέτηση του ζητήματος, προκειμένου τόσο οι καταναλωτές να εξυπηρετούνται, όσο και οι ίδιοι οι παραγωγοί -κυρίως μικρής κλίμακας- να έχουν τη δυνατότητα να διαθέσουν άμεσα τα προϊόντα τους.