Με ικανοποίηση έχουμε πληροφορηθεί ότι η σημερινή συνάντηση μεταξύ του ΟΑΥ και του ΠΙΣ κατέληξε σε συμφωνία για εντατική διαπραγμάτευση των όρων που έθεσαν οι γιατροί.
Βέβαια ως Κίνημα Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών διατηρούμε τις ισχυρές επιφυλάξεις μας για ορισμένες από τις απαιτήσεις των γιατρών που οδηγούν κατευθείαν στην κατάργηση ουσιαστικά του ΓΕΣΥ. Θα περιμένουμε να ολοκληρωθεί μέσα στη βδομάδα ο διάλογος μεταξύ ΟΑΥ και ΠΙΣ με θετικό αποτέλεσμα για να προχωρήσει απρόσκοπτα η υλοποίηση του ΓΕΣΥ.
Ελπίζουμε να υπάρξει σύγκλιση απόψεων μεταξύ ΠΙΣ και ΟΑΥ και να προχωρήσει άμεσα η υλοποίηση του ΓΕΣΥ
![Ελπίζουμε να υπάρξει σύγκλιση απόψεων μεταξύ ΠΙΣ και ΟΑΥ και να προχωρήσει άμεσα η υλοποίηση του ΓΕΣΥ](https://cyprusgreens.org/wp-content/uploads/2018/11/071f785834f5a75de78d68127edb6e3f.jpg)