Η Επαρχιακή Επιτροπή Πάφου του Κινήματος Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών, καταγγέλλει την χρήση πυροτεχνημάτων στην περιοχή Καφίζη στις Θαλασσινές Σπηλιές.
Είναι γελοίο και οξύμωρο να μιλούν για μέτρα προστασίας όπως ο φωτισμός, η διέλευση σκαφών από την ακτογραμμή, η απαγόρευση ψαρέματος και από την άλλη κάποιοι ασυνείδητοι επιχειρηματίες να ρίχνουν πυροτεχνήματα.
Ποιος αδειοδοτεί αυτές τις δραστηριότητες; Τι λέει το Τμήμα Περιβάλλοντος; Τι λέει το τμήμα Αλιείας και τί η Επαρχιακή Διοίκηση;
Μπορεί ο καθένας να ενεργεί κατά το δοκούν;
Καλούμε όλους τους αρμόδιους όπως αναλάβουν τις ευθύνες τους. Τα μέτρα πρέπει να είναι καθολικά και όχι να εφαρμόζονται επιλεκτικά και αναποτελεσματικά.
Επαρχιακή Επιτροπή Πάφου